videó
Az ukrán háború kitörésének évfordulóján ingyenesen nézhető lett a Kilenc hónap háború című dokumentumfilm a Jeti Mozi jóvoltából. Csuja László…
továbbpodcast
Dokumentumfilmek vizsgálatakor méltatlanul kevés szó esik az operatőrök jelenlétéről, pedig ők a kezdetektől ott vannak a rendező oldalán, együtt…
továbbhír
A magyar film napja alkalmából a Magyar Művészeti Akadémia (MMA) Film- és Fotóművészeti Tagozata április 30-án filmestet szervez a Pesti Vigadóban,…
továbbhír
A járvány miatt az interneten láthatóak a IV. Hét Domb Filmfesztivál döntős filmjei, és a rendezvény történetében először a közönség is szavazhat a…
továbbmagazin
Csuja László intenzív háborús dokumentumfilmje, a kelet-ukrajnai fronton játszódó Kilenc hónap háború a hét kiemelkedő tévépremierje. Érkezik még…
továbbmagazin
Embert próbáló ultramaraton, eltáncolt trauma, telefonnal közvetített háború vagy egy Magyarországra menekülő szomáliai lány története. A 2010-es…
továbbmagazin
Szerkesztőségünk most is összeült, vitázott és szavazott az elmúlt év legjobb magyar filmjeiről: lett benne abszurd történelmi vígjáték, telefonos…
továbbmagazin
Egy táltos és egy purifikátor miatt ment ki Kárpátaljára, de végül Janiban, a háborúba induló magyar katonában találta meg a témáját. Csuja László…
továbbvideó
A Kilenc hónap háború egy kárpátaljai magyar fiú történetét meséli el az ukrán-orosz fegyveres konfliktus árnyékában. A 24 éves Jani társaival…
továbbhír
Január 22-én a magyar kultúra mapja alkalmából a Kino Cafe mozi rendhagyó műsorral várja a közönséget: egész nap kizárólag hazai alkotásokat…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Filmgyár podcast #26: Zöld produkciók
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié